Акумуляційні ємності для систем опалення
Акумуляційний бак – важливий елемент системи опалення, завдяки якому можна збирати і використовувати надлишки тепла, отримані від різних джерел тепла.
Акумуляційна ємність – що це?
Буферні ємності для котлів виготовляють у вигляді сталевих циліндричних баків з утепленими стінками. По суті, це великі термоси, які утримують теплову енергію для її подальшого використання в системах опалення і водозабезпечення.
Теплоакумулятори розміщують між нагрівальним приладом і тепловим контуром. Таким чином, гаряча вода спочатку потрапляє у ємність, а вже після цього подається в радіатори, колектори, теплу підлогу і т.д. Це означає, що коли котел припиняє роботу, наприклад, після повного згорання дров у топці, накопичене тепло ще тривалий час буде обігрівати приміщення.
В системах опалення без буферної ємності температура в кімнатах почне відчутно знижуватись вже за 1-3 години, в залежності від погодних умов, утеплення будинку й інших обставин. Наявність акумуляційного баку дозволить збільшити цей проміжок до 6 годин і навіть цілої доби при умові достатнього об’єму ємності. Увесь цей час можна не топити котел, використовуючи його ж тепло, яке б в іншому разі просто втрачалось. В цьому й полягає користь та економічна доцільність буферних ємностей.
Буферні ємності для твердопаливних котлів
Твердопаливні котли користуються популярністю завдяки роботі на більш доступних за ціною джерелах теплової енергії: дровах, вугіллі, брикетах, відходах деревини. Однак вони мають один суттєвий недолік – нерівномірність подачі та спалювання палива.
Якщо дрова не підкласти вчасно, вода в радіаторах почне швидко холонути і, відповідно, знизиться температура в будинку. Уникнути цього можна завдяки акумуляційним ємностям. Їх встановлення дозволить зберігати тепло і зменшити розхід палива.
Слід мати на увазі, що об’єм баку вибирається на основі потужності котла, в середньому 20-30 л на 1 кВт. Тобто, чим потужніший прилад, тим більший буфер потрібен.
Це може викликати певні труднощі при встановленні, якщо розміри котельної недостатньо великі. Спеціалісти рекомендують зважати на цей факт ще на етапі проектування або все-таки потратитись один раз на переобладнання, щоб подалі мати економічну, безпечну, повноцінну систему, яка швидко окупиться і щоразу зберігатиме ваші кошти.